Nejčastější otázky před pořízením FVE


Sluneční energie je jedním ze zdrojů čisté energie, která produkuje pouze malé množství emisí, pokud počítáme i výrobu solárních panelů. Solární energie je pro nás a naši domácnost dostupná každý den a stává se čím dál víc oblíbenější.

 

Co se děje, když nesvítí slunce?

Asi nejčastější otázka. Solární panely jsou nejvýkonnější při přímém slunečním záření, pokud je zataženo vyrábí přibližně 10 % svého výkonu. V součtu je ale výkon vyrobený pouze z nepřímého světla cca 60% roční výroby.

VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ - PDF Free Download

Je údržba solárních panelů náročná?

Panely není třeba primárně čisti, mají samočistící schopnost. Čištění doporučujeme pouze v případě silného znečistění, které způsobí zastínění panelů.

Solar Panel Cleaning in Doncaster - These Panels Are Simply Ditched! -

Je nutné stavební povolení k instalaci panelů?

Stavební povolené je potřeba od 20 kWp instalovaného výkonu. Problém může nastat pokud bydlíte v CHKO, NP, zájmové oblasti nebo v oblasti chráněné nemovité kulturní památky. V tomto případě sdělte svůj záměr na místním stavebním úřadě a počkejte na vyjádření úřadu.

Za jak dlouho se mi vrátí investice do FVE?

Systém navrhujeme tak, aby byla návratnost maximálně do 10 let za současných podmínek. Přesnou návratnost nelze spočítat z důvodu měnících se cen elektrické energie a také nevíme jakou spotřebu budete mít v následujících letech. Např: pokud si pořídíte elektromobil, tak vaše spotřeba el. energie stoupne a tím se zkracuje návratnost vaší investice. Obecně lze říct, že ceny energií porostou a tím se návratnost investice rovněž zkracuje.

Nové řešení pro domácí nabíjení elektromobilů s využitím solární energie — Solární Novinky

Kontakty

SEPO COMPANY s.r.o.
Vinohradská 2165/48
120 00, Praha 2

IČO: 06233155
DIČ: CZ 06233155

+420 605 529 516

info@sepocompany.cz

Jan Poříz
jednatel

+420 737 102 737

poriz@sepocompany.cz

Ivana Kulichová Čapková
účetnictví

+420 605 529 516

capkova.iva@damusro.cz

Napište nám